Bydgoszcz fotowoltaika
Budownictwo,  Technologie

Bydgoszcz fotowoltaika

Bydgoszcz fotowoltaika to żywa energia dla Twojego domu i Twojej firmy. Nie ma życia bez słońca i to jest ogólny fakt naukowy. Ludzie nauczyli się nie tylko cieszyć ze światła słonecznego i ciepła, ale także wykorzystywać energię, zmuszając Słońce do zaopatrywania domów i firm w energię elektryczną. Panele słoneczne to coraz popularniejsza opcja dostarczania energii elektrycznej do budynków o różnym przeznaczeniu. Instalacje fotowoltaiczne można znaleźć wszędzie: na dachach wieżowców i prywatnych willach, szklarniach i obiektach przemysłowych. Ekologiczne źródła energii są podstawową działalnością naszej firmy, sprzedajemy wysokiej jakości panele i komponenty. Ponadto zapewniamy doradztwo i montaż paneli fotowoltaicznych na dachach i gruntach.  

Jak rozmieszczone są panele fotowoltaiczne?

Panel fotowoltaiczny to kompaktowy panel składający się z ogniw z monokrystalicznego krzemu. Pozwala zamienić promieniowanie słoneczne na użyteczną dla człowieka formę energii – energię elektryczną. Jeśli weźmiemy pod uwagę panele słoneczne do domu z punktu widzenia fizyki można zauważyć, że są one niczym innym jak generatorem fotowoltaicznym, który ma budowę modułową. Połączone moduły stanowią efektywne urządzenie konwertujące. Ponadto moduły można łączyć szeregowo lub równolegle: w zależności od określonych parametrów.

Bydgoszcz fotowoltaikaZ reguły panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy są umieszczane na dachu domu: jest to najwygodniejsza opcja w większości przypadków, ponieważ oświetlenie nie zmienia się z wysokości miejsca. Jeśli jednak dach z jakiegoś powodu nie może stać się platformą dla paneli, można je postawić na ziemi (w postaci ekranu, którego moduły składowe są zwrócone na południe).

Powierzchnia każdego panelu fotowoltaicznego pokryta jest powłoką ochronną ze szkła hartowanego o specjalnej fakturze. Całość obramowana jest ramą aluminiową (lub na podstawie z tworzywa sztucznego) i wyposażona jest w szczelną i odporną na uderzenia skrzynkę zaciskową ze stykami. To właśnie ta skrzynka za pomocą kabla połączeniowego umożliwia podłączenie paneli słonecznych do falownika sieciowego lub do kontrolera ładowania.

Co decyduje o wydajności fotowoltaiki w Bydgoszczy?

Im wyższa moc znamionowa zamówionej fotowoltaiki w Bydgoszczy https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-bydgoszcz/, tym więcej energii elektrycznej jest w stanie wygenerować urządzenie. Chociaż działanie słońca również odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu paneli: im więcej słonecznych dni w roku, tym wydajniej będzie pracować Twoje urządzenie. Według naszych ekspertów moc siedmiuset watów wystarczy, aby zapewnić domowi jednorodzinnemu najbardziej odpowiednią ilość energii elektrycznej. Podczas zamawiania instalacji fotowoltaicznej podaj roczne zapotrzebowanie na prąd Twojego domu lub firmy, na tej podstawie nasz specjalista wyliczy potrzebną moc paneli. Doradzi które wybrać, jak długo będzie trwał zwrot z inwestycji. Monterzy z naszej firmy zainstalują fotowoltaikę, poinstruują o zasadach jej pracy i będą świadczyć prace serwisowe.

Etapy montażu fotowoltaiki w Bydgoszczy

Decydujemy o miejscu instalacji

Wybieramy słoneczną stronę. Jeśli panel słoneczny zostanie zainstalowany po zacienionej stronie, nie wygeneruje wymaganej ilości energii, a z czasem może się całkowicie zepsuć.

Kierunek montażu paneli fotowoltaicznych

Skierujemy panele słoneczne w stronę słońca. Wyszukując miejsce zamontowania na północy należy skierować je na południe, w przypadku znalezienia miejsca zamontowania baterii słonecznej na południu kierujemy panele słoneczne na północ.

Nachylenie instalacji fotowoltaicznej w Bydgoszczy

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kąta paneli. Literatura fachowa wskazuje, że kąt nachylenia paneli powinien odpowiadać szerokości geograficznej, w której odbywa się montaż. Należy również zauważyć, że w zależności od pory roku należy zmienić kąt nachylenia panelu słonecznego. W przybliżeniu różnica wynosi 12 stopni.

Dostępność miejsca instalacji

Trzeba od razu pomyśleć o tym, w jaki sposób uzyskać dostęp do paneli słonecznych, ponieważ wymagają okresowego czyszczenia ze śniegu zimą i kurzu latem.

Proces instalacji fotowoltaiki w Bydgoszczy

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu domu

  • Montujemy profile na dachu domu. Do profili mocujemy panele fotowoltaiczne. Bierzmy pod uwagę możliwe rzucanie cienia, jeśli panele są instalowane na różnych poziomach. Cień z górnego panelu może zmniejszyć wydajność dolnego panelu słonecznego.

Montaż paneli słonecznych z wykorzystaniem miejsc naziemnych

Wybór miejsca instalacji. Montaż konstrukcji i paneli fotowoltaicznych, na specjalnych śrubach. To bardzo ważny etap, do którego należy podchodzić szczególnie ostrożnie. Dlatego przy silnym wietrze źle zamocowane panele słoneczne mogą zostać oderwane lub uszkodzone.

Podłączanie paneli słonecznych

  • Podłączanie akumulatorów do paneli słonecznych
  • Podłączanie akumulatorów do falowników i sterowników
  • Podłączanie falownika do sieci domowej.
  • Sprawdzenie poprawności działania fotowoltaiki.

Zakupu fotowoltaiki w Bydgoszczy https://www.gdzie.warszawa.pl/fotowoltaika-bydgoszcz/ łącznie z montażem można przeprowadzić po niższych kosztach, jeżeli skorzysta się z programów dofinansowania. Korzystając z naszych usług oferujemy doradztwo przy wyborze odpowiedniej formy dopłat. Obecnie funkcjonują następujące programy: Czyste powietrze, Mój Prąd 4.0, refinansowanie części zaciągniętego kredytu na fotowoltaikę, ulga termomodernizacyjna – odliczenie od podatku, Agroenergia. Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z usług profesjonalnych sprzedawców, doradców oraz monterów instalacji fotowoltaicznej.