Fryzjer- gdzie można oddać włosy?
Usługi

Fryzjer- gdzie można oddać włosy?

Niejednokrotnie czujemy wewnątrz, że mamy silną potrzebę pomóc drugiej osobie. Możemy to zrobić na różne sposoby- wsparcie finansowe, mentalne itd. Jednym z odważniejszych decyzji jest oddanie swoich włosów i przeznaczyć je na stworzenie prawdziwej peruki zarówno dla dzieci, jak i dla osób prywatnych. Jest to bardzo bohaterski czyn, który powinien być jednak odpowiednio przemyślany, w końcu jest to decyzja, która niesie ze sobą pewne konsekwencje przez jakiś czas. Czy każda dziewczynka musi posiadać długie włosy? Jakie wymagania musimy spełnić chcąc oddać włosy na peruki? W jaki sposób oddawać włosy na perukę? Gdzie możemy oddać włosy na perukę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czy dziewczynki muszą posiadać długie włosy?

Przyjęło się, że w naszym kraju dziewczynki posiadają długie włosy, a chłopcy krótkie. W praktyce są to tylko ogólne spostrzeżenia, które w praktyce nie mają nic wspólnego z rzeczywistości. Nie każda dziewczynka musi mieć długie włosy, tak samo jak chłopiec nie musi mieć krótkiej fryzury. Już od najmłodszych lat powinna być to decyzja dziecka, a nie rodziców. Wiadome jest, że opiekunowie dość szybko przywiązują się do cudownie prezentujących się kitek czy też niesfornych loków, ale pamiętajmy o tym, że nadal są to tylko włosy. Często dochodzi do incydentów, w których nieco starsza młodzież pragnie zmiany swojego wizerunku. Jednakże rodzice dość znacząco ogłaszają własne preferencje, przez co próby wyproszenie ewentualnego skrócenia włosów dość szybko kończyła się niepowodzeniem. Drobne podcinanie to często jedyna czynność, na którą wyrażają rodzice. Warto eksperymentować ze swoją fryzurą, o ile istnieje taka możliwość.

Jakie wymagania musimy spełnić chcąc oddać włosy na peruki?

Jeśli czujemy wewnętrzną potrzebę oddania włosów na perukę, powinniśmy w sposób szczególny pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim powinny mieć one długość przynajmniej 25 centymetrów. Oczywiście chodzi o fryzurę przed zapleceniem w warkocz, bowiem właśnie w tej formie konieczne okaże się ich wysłanie do fundacji. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że włosy nie mogą być rozjaśniane. Okazuje się, że w takich przypadkach ich struktura nie nadaje się do tego, aby stworzyć ciekawie prezentującą się perukę. Co ciekawe- można jednak oddawać włosy farbowane na ciemno. Jednak najlepiej, aby fryzura była w pełni naturalna. Włosy nie mogą być po keratynowym prostowaniu i po ondulacji trwałej. Zanim zdecydujemy się na ścięcie włosów, należy wcześniej je umyć, jednak nie zakładajmy na nie odżywki. Dlaczego ma to tak dużo znaczenie? Okazuje się, że może to spowodować, że fryzura będzie śliska i lejąca się, co w znacznym stopniu utrudni prace osobom tworzącym peruki. Nie zapominajmy o tym, że włosy muszą być całkowicie suche, zanim zostaną włożone do koperty.

W jaki sposób oddawać włosy na perukę? Działania krok po kroku

Skoro wiemy już, jakie wymagania musimy spełnić, jeśli chcielibyśmy oddać włosy na perukę, warto teraz bliżej przyjrzeć się samej procedurze oddawania włosów. W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć i wysuszyć włosy. Kiedy już tego dokonamy, wcześniej przygotowaną fryzurę musimy podzielić na kilka pasm, ewentualnie na jedno pasmo, o ile włosy są ciemne. Teraz konieczne okaże się odmierzenie minimum 25 centymetrów. Ściskamy je za pośrednictwem mocnej gumki (najlepiej recepturki) poniżej planowanego cięcia. W dalszej kolejności zaplata się warkoczyki i znów używa gumek. Warkocze powinny być obcinane mniej więcej 2cm nad gumką. Nasada włosów oznacza jest karteczką. Kiedy mamy pewność co do tego, ze warkocze są suche, to możemy je zawinąć w papierowy ręcznik. Pozostaje dołączyć oświadczenie o tym, że wyrażamy zgodę na przekazanie włosów, a następnie wkładamy do wcześniej przygotowanej koperty. To tyle! Oddawanie włosów na perukę zakończone. Jednak gdzie powinniśmy je wysłać, aby nasza dobroć nie została zmarnowana.

Gdzie możemy oddać włosy na perukę?

Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób postępować, jeśli zależy nam na oddaniu naszych włosów na perukę. Teraz możemy zająć się kwestią odpowiedniej wysyłki. Przede wszystkim musimy trafić na odpowiednią fundację. Kiedy zrobimy krótki research w sieci, wówczas dojdziemy do wniosku, że godne uwagi z pewnością są przynajmniej dwie fundacje: Rak’n’Roll (akcja Daj Włos), a także fundacja Przyjaźni WeGirls. W zależności od tego czy chcemy przekazać peruki dzieciom czy osobom dorosłym, wybieramy inną organizację. Jeśli zależy nam na tym, by peruka została stworzona dla dzieci, wówczas warto wybrać fundację WeGirls. Gdy pragniemy wesprzeć osoby chore, wówczas lepszym rozwiązaniem jest fundacja Rak’n’Roll. Obie organizacje wspierają osoby, które chciałyby posiadać włosy, jednakże z różnych powodów nie mogą ich posiadać. Tego typu kampanie skutecznie przeciwdziałają społecznemu wykluczeniu osób, które nie mogą pozwolić sobie na zapuszczenie własnych włosów.