Jakie efekty przynosi tajski masaż wyszczuplający
Uroda

Jakie efekty przynosi tajski masaż wyszczuplający?

Jakie efekty przynosi tajski masaż wyszczuplający? Tajski masaż wyszczuplający jest wykonywany na materacu o średniej twardości. Osoba masowana jest ubrana w jednorazową bieliznę. Masażysta wykorzystuje różne techniki, prowadzące do miejscowego zwiększenia temperatury oraz przekrwienia, co przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i metabolizm. Olejki wchłaniają się niemalże całkowicie przed końcem masażu, dlatego też nie ubrudzą one ubrania. Warto nie zmywać olejków przez kilka godzin, tak aby ich działanie odżywcze ciągle trwało. Dla kogo jest tajski masaż wyszczuplający? Przede wszystkim dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd i zdrowie własnego ciała. Jakie efekty przynosi tajski masaż wyszczuplający? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, zapoznaj się z niniejszym artykułem. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym jest tajski masaż wyszczuplający?

Tajski masaż wyszczuplający jest masażem olejowym, który jest wykonywany z użyciem olejków antycellulitowych oraz ujędrniających. Jest to masaż będący połączeniem technik akupresury, technik przekrwiennych oraz ajurwedyjskiej filozofii masażu. Istotą tego masażu jest skupienie się na partiach ciała takich jak uda, pośladki czy brzuch, ponieważ to właśnie te części ciała wymagają wyszczuplenia. Aby utrzymać balans organizmu masuje się również inne części ciała, jednakże znacznie krócej. Największym sekretem i wyjątkowością tajskiego masażu wyszczuplającego jest fakt, iż jest on wykonywany przy unikalnej atmosferze. Masażysta potrafi sprawić, że każdy obszar ciała zostanie rozciągnięty, a wszelkie problemy związane na przykład z bólem mięśni staną się przeszłością. Nacisk w trakcie masażu jest jednak kładziony na obszary wymagające wymodelowania i rozbicia zbędnej tkanki tłuszczowej. W trakcie masażu osoba masowana nie odczuwa bólu, ponieważ nacisk jest wykonywany z umiarem.

Jakie są efekty tajskiego masażu wyszczuplającego?

Tajski masaż wyszczuplający przynosi wiele efektów. Dzięki niemu ma przede wszystkim miejsce utrata masy ciała i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Ponadto, w trakcie masażu z tkanek jest usuwany nadmiar płynu oraz produkty rozpadu złogów tłuszczu. Poprawie ulega również koloryt skóry, skóra staje się bardziej różowa i dotleniona. Ponadto, poprawione jest krążenie naczyń włosowatych, przez co napięcie skóry jest zwiększone, a tkanki są odpowiednio dotlenione. W przypadku widocznych rozstępów – ulegają one wygładzeniu, tak jak i cellulit. Ponadto, masaż gwarantuje lepsze napięcie mięśniowe, wzmocnienie ścian żylnych oraz większą produkcję elastyny i kolagenu. Olejki stosowane do masażu zawierają specjalnie wyselekcjonowane składniki, które przyspieszają metabolizm tkanek oraz rozpad tkanki tłuszczowej. Tajski masaż wyszczuplający gwarantuje również rozluźnienie, odprężenie oraz przypływ energii.

Jakie efekty daje stosowanie olejków do tajskiego masażu wyszczuplającego?

masaż balijski WarszawaNie tylko sam masaż tajski daje wyjątkowe efekty, ale i też olejki stosowane do tajskiego masażu wyszczuplającego. Najczęściej stosowane olejki są produkcji tajlandzkiej, ale też i polskiej. Często stosowana jest antycellulitowa oliwka do masażu. Zapobiega ona wiotczeniu skóry, odżywia, uelastycznia naskórek oraz nawilża. Ponadto, poprawia ona mikrokrążenie oraz redukuje objawy cellulitu. Stosowana jest również ujędrniająca oliwka, która pomaga redukować cellulit i zwiększa elastyczność oraz jędrność skóry. Zmiękcza ona i regeneruje naskórek. Oprócz oliwek stosuje się też olejki eteryczne, takie jak biała magnolia czy jaśmin. Zapach olejków działa odprężająco i przeciwbólowo. Zmniejsza stres i objawy przewlekłego zmęczenia. Dzięki dodaniu ich do masażu, zmniejszane są podrażnienia, zaczerwienienia i niewielkie zmiany alergiczne. Warto również wspomnieć, iż ekstrakt z jaśminu redukuje skurcze mięśni i bóle stawów.

Wyjątkowość tajskiego masażu wyszczuplającego

Tajski masaż wyszczuplający pozwala uzyskać efekt wymodelowanej sylwetki. Intensywne masowanie, uciskanie i oklepywanie powoduje, że limfa zostaje równomiernie rozprowadzona po całym organizmie. Dzięki temu można zgubić nawet kilka centymetrów. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty masażu uzyskamy, jeżeli jednocześnie wprowadzimy do swojego życia zbilansowaną dietę oraz zwiększymy aktywność fizyczną. Masaż w znacznym stopniu wspomaga odchudzanie. Ceny masażu wyszczuplającego tajskiego w specjalistycznych salonach wahają się od 200 do 500 złotych, w zależności od obszaru masowanego ciała. Czas jest zróżnicowany. Warto wiedzieć, że najlepsze efekty uzyskamy wykonując serię kilku masażów, wykonywanych co około tydzień. Oprócz poprawy jędrności skóry, masaż daje wiele innych korzyści. Poprawia krążenie, pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Pobudza on również do pracy komórki ciała i zwiększa przemianę materii. Tajski masaż wyszczuplający pomaga również zlikwidować napięcia oraz skurcze, równoważy również negatywne skutki stresu. Tego masażu powinny jednakże unikać osoby cierpiące na chorobę nowotworową, zapalenie żył, zakrzepy czy tętniaki. Nie jest on również zalecany dla osób mających stany zapalne skóry.