Krematoria przyjazne zwierzętom
Usługi

Krematoria przyjazne zwierzętom

Krematoria przyjazne zwierzętom – w ostatnich latach dramatycznie wzrosła liczba kremacji zwierząt. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne metody grzebania swoich pupili. Okazuje się, że zainteresowanie metodami kremacji rośnie. Wszyscy wiemy, że jest to traumatyczny czas dla rodzin, a emocje towarzyszące śmierci członka rodziny mogą powodować niezwykle burzliwe napięcia.

Tak więc wypracowanie ustaleń w tym czasie może być niepokojące. Z tego powodu wiele osób chce wcześniej dopełnić formalności. W nadchodzących postach omówimy, które zwierzęta można poddać kremacji, jakie usługi są dostępne i co zrobić z prochami twojego futrzanego przyjaciela. Dzięki tym informacjom każdy będzie mógł wiedzieć, czy jest to właściwy wybór i jaką decyzję podjąć.

Jakie zwierzęta można poddać kremacji?

Psy, koty i konie to najczęściej poddawane kremacji zwierzęta. Warto jednak wspomnieć, że możliwa jest również kremacja innych mniejszych zwierząt. Należą do nich chomiki, króliki, ptaki, a nawet gady.

Czego możemy oczekiwać od usług krematorium dla zwierząt?

Krematoria przyjazne zwierzętom
Krematoria przyjazne zwierzętom

W krematoriach zwierzęcych najczęściej spotykamy procesy i działania zbliżone do sytuacji człowieka. W tego typu miejscach zwykle panuje bardzo kojąca i uspokajająca atmosfera, a większość personelu ze zwierzętami wspiera i współczuje tym, którzy dorastali ze swoimi zwierzętami.

Tutaj często możemy znaleźć gotowe urny, trumny czy ozdoby, którymi możemy ozdobić nagrobki naszych zwierzęcych przyjaciół. Jeśli jednak chcemy uzyskać dobrą cenę, warto znać ceny produktów oferowanych przez Internet. W ten sposób unikamy zwiększonych zysków krematoriów dla zwierząt.

Proces kremacji zwierząt

Większość z nas jest świadoma procesu kremacji zwierząt animaleden.pl/kremacja-zwierzat-gorzow-wielkopolski/. Okazuje się, że krematoria dla zwierząt oferują bardzo podobny proces kremacji. Jednak wiele osób zastanawia się nad szczegółami procesu kremacji. Należy pamiętać, że każde krematorium dla zwierząt jest inne, a ich wewnętrzne procedury mogą się nieznacznie różnić. Jednak pewne podstawy zawsze pozostaną. Jest to etap umieszczenia ciała w komorze kremacyjnej. Ciała są spalane w temperaturze ponad 800 stopni.

Jak długo trwa spalanie ciała?

Czas do zakończenia procesu spalania zwierzęcia zależy od jego wielkości. Na przykład kot lub mały pies zwykle potrzebuje mniej niż dwie godziny na spalenie zwłok. Jednak ciało większego psa lub konia może zająć kilka godzin.

Jak wygląda proces spalania zwłok zwierzęcych?

Intensywne ciepło z pieców krematoryjnych odparowuje materię organiczną i zamienia ją w popiół i kości. Wszelkie metale znalezione na zwierzętach w postaci metalowych szpilek lub sprzączek na obroży można usunąć ręcznie lub za pomocą magnesów. Wrak został zmiażdżony na ziarnisty proszek przypominający piasek. W zależności od zwierzęcia kolor proszku zmienia się w końcowych fazach spalania na biały lub szary. Nie zdziw się jednak, jeśli w popiele znajdziesz jasne kolory. Jeśli tusza jest owinięta kocem lub pozostawiłeś zwierzęciu obrożę, może to wpłynąć na włączenie koloru.

Jaki rodzaj kremacji możemy zamówić w krematorium dla zwierząt?

  1. Kremacja indywidualna. Twoje zwierzę jest trzymane w oddzielnym pokoju od innych zwierząt. Indywidualna kremacja to gwarancja, że ​​otrzymają Państwo wyłącznie prochy swojego pupila. Kremacja ma możliwość obserwowania całego procesu. Niektóre krematoria oferują możliwość obejrzenia procesu kremacji. Zapewne znajdzie się w nich miejsce dla wszystkich, którzy chcą być świadkami ostatniego nabożeństwa dla rodziny i przyjaciół. Wielu zgadza się, że obecność właściciela podczas kremacji pomoże oddzielić go od zwierzaka. W ten sposób możemy szybciej leczyć nasze emocjonalne rany.
  2. Kremacja wspólna. Ten rodzaj kremacji jest najczęściej wybieraną procedurą ze wszystkich dostępnych procedur. Wynika to z faktu, że koszt jest zwykle niższy, a sama procedura znacznie szybsza. Warto zauważyć, że zwykła kremacja krematoryjna może kosztować o połowę mniej niż kremacja osobista. Jedynym minusem tej procedury jest to, że nasza zmarła rodzina i przyjaciele zostaną umieszczeni w komorze kremacyjnej z innymi zwierzętami do kremacji. Wszystkie zwierzęta są następnie kremowane razem, co znacznie zmniejsza koszty operacji. Po zakończeniu procesu spalania zwłoki są miażdżone i mieszane.
Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl