Metody stosowania marihuany leczniczej
Zdrowie

Metody stosowania marihuany leczniczej

Metody stosowania marihuany leczniczej – nie da się ukryć, że marihuana lecznicza jest coraz bardziej popularna. Odkąd stała się w naszym kraju legalna, zastanawiamy się coraz częściej jak ją stosować oraz który sposób wydaje się najlepszy. Jak się okazuje samych możliwości mamy mnóstwo. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy poniżej.

Palenie marihuany leczniczej

Na pewno najbardziej znaną, jak i także popularną formą zażywania marihuany jest jej palenie. W momencie, gdy wdychamy dym THC, CBD, a także inne związki są poprzez płuca wchłaniane bezpośrednio do krwi. Pierwsze objawy palenia marihuany leczniczej następują najczęściej w ciągu dosłownie kilku minut. A kiedy ustępują? Tak naprawdę po kilku godzinach. Palenie jest niezwykle skuteczne w niwelowaniu naprawdę ostrych objawów, które wymagają od nas szybkiej reakcji, takich jak nudności, bolesne skurcze czy też wymioty. Jeśli efekty nie przyniosą nam szybkiej ulgi, to po kilku minutach możemy, a nawet powinniśmy przyjąć następny wdech marihuany. Tak, aż do uzyskania efektu pożądanego. Jednak każdy dym zawiera w sobie substancje szkodliwe, które podrażniać mogą płuca.

Olej z konopi

Kolejnym sposobem zażywania marihuany leczniczej jest olej z konopi. Można go stosować doustnie umieszczając dosłownie kilka kropel bezpośrednio pod język. Jednak wiele osób jest zwolennikami używania go do waporyzacji. Waporyzacja w rzeczywistości daje bardzo podobne efekty co palenie. Jednak jest to forma o wiele bezpieczniejsza. Do tego jest także mniej szkodliwa dla naszego organizmu. Oleje, które znajdziemy w naszym kraju są najczęściej niezmiernie bogate w kannabinoid CBD, a do tego są one pozbawione THC z uwagi na jego nielegalność. Jednak formuła najlepsza jest włączeniem do leczenia obydwu ze składników konopi. THC poza wieloma zaletami powoduje dodatkowo skutki uboczne, jak depresja, uzależnienie czy też odurzenie. CBD z kolei znacznie zmniejsza ich natężenie.

Ziołowe nalewki i inne mniej popularne formy

Metody stosowania marihuany leczniczej
Metody stosowania marihuany leczniczej

Ziołowe nalewki niewątpliwie posiadają masę zalet. Po pierwsze możemy wykonać je bardzo łatwo w domu. Wystarczy, że susz rozpuścimy w alkoholu czy też w innym popularnym rozpuszczalniku. Jeśli nie odpowiadają nam ziołowe nalewki, to warto przybliżyć sobie nieco aerozole z marihuaną. Aerozole produkowane są z ekstraktów z konopi. Takowa metoda jest niezwykle skuteczne, ponieważ sam płyn rozpylony bezpośrednio pod język wchłania się niesamowicie szybko poprzez nasze błony śluzowe jamy ustnej. Co ciekawe pierwsze efekty zauważyć już możemy w ciągu dosłownie kilku minut.
Świetnie sprawdzają się także maści do miejscowego stosowania. Marihuanę również możemy stosować w formie maści czy też balsamu, które stosujemy w sposób bezpośredni na skórę. Takowa forma poprzez wcieranie maści, na przykład w miejscu skórnych zmian, narażonych na podrażnienie czy też ból, może być jak najbardziej skuteczna w łagodzeniu objawów. Przy stosowaniu tego produktu w sposób zewnętrzny nie jesteśmy w żadnym wypadku narażenie na działanie psychoaktywne THC.

Jako ostatnią formę stosowania marihuany należy wymienić susz konopny w formie herbatki. Ciepło wymagane do zaparzenia herbaty jest o wiele niższe od temperatury, która jest potrzebna do tak zwanej dekarboksylacji, która to przekształca CBDA w CBD, a THCA w THC. Herbata z marihuany w żadnym wypadku nie odurza, ponieważ kannabinoidowe kwasy nie wiążą się z receptorami naszymi w mózgu. CBDA oraz THCA posiadają także lecznicze właściwości, chociaż badania nad kannabinoidami tymi są o wiele rzadsze, a niżeli nad THC oraz CBD.

Podsumowanie

Oczywiście nie można nikomu narzucić danego sposobu stosowania marihuany. Możliwości jest sporo. Każdy z całą pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Można oczywiście przy tej okazji skonsultować się z lekarzem, który zalecił nam leczenie marihuaną leczniczą. Na pewno doradzi nam odpowiednią formę. Nie świadczy to jednak o tym, że należy przetestować kilka metod. Każdy z nas jest inny. Co więcej każdy z nas ma inny organizm. W związku z tym musimy wypróbować sposób idealny dla nas. Po kilku razach będziemy wiedzieć już w jaki sposób reaguje nasz organizm oraz jak szybko możemy liczyć na uśmierzenie bólu. W przypadku niektórych sposobów jest to czas w zasadzie natychmiastowy, a w innych trzeba troszkę poczekać. Niektóre sposoby są dedykowane na co po niektóre schorzenia.

Pamiętajmy, że do dnia dzisiejszego nie ma listy schorzeń, która została by oficjalnie zaakceptowana, na które pomaga marihuana lecznicza. Wciąż jest to nieco nieuregulowane. Z czasem jednak można liczyć na większy sposób regulacji. Nie należy się obawiać skutków ubocznych. Marihuana lecznicza została odpowiednio przebadana i jest w pełni bezpieczna. Nie musimy się tego obawiać. Uzyskujemy także gwarancję, że na pewno marihuana lecznicza nam pomoże. Możemy na to liczyć. Wielu pacjentów przyznaje, że marihuana medyczna odmieniła ich życie i w końcu mogą się cieszyć brakiem odczuwania bólu oraz dyskomfortu. Powrót do normalności jak najbardziej jest możliwy.