Plakaty do salonu
Wnętrza

Plakaty do salonu

Decydując się na udekorowanie ścian plakatami, zacznij od tego, w jakim pomieszczeniu znajdują się te ściany. Nie trzeba stosować ograniczeń, ponieważ plakaty do salonu mogą przedstawiać zarówno krajobrazy jak i scenki komiksowe. W głównym pomieszczeniu domu nie warto oszczędzać na ilości: niech będzie ich dużo. Plakaty do salonu zwykle zajmują przestrzeń nad sofą lub w pobliżu telewizora, ale zdobione nimi powierzchnie wokół drzwi prezentują się równie efektownie, a zazwyczaj pozostają niezauważone.

Gdzie powiesić plakat w salonie?

Najbardziej odpowiednią opcją umieszczania plakatów w salonie jest miejsce nad narożnikiem lub sofą, nad telewizorem lub kominkiem. Może to być jeden trójwymiarowy plakat lub zestaw kilku produktów. Priorytetem są piękne krajobrazy i obrazy graficzne, plakaty w formie map, portrety, miasta i botanika. Udekoruj ściany swojego salonu gotowym zestawem plakatów. Zainspiruj się różnymi kombinacjami plakatów, idealnymi zarówno do małych, jak i dużych salonów. W naszym sklepie pracują pasjonaci dekoracji wnętrz i niepowtarzalnego designu. Naszym głównym celem jest prosty, stylowy i nowoczesny dekor ścienny dostępny dla każdego. U nas znajdziesz szeroką gamę modnych plakatów ściennych do salonu w połączeniu z różnymi ramkami. Regularnie aktualizujemy nasz katalog, podążając za trendami mody w świecie wyposażenia wnętrz.

Wykorzystaj plakaty do salonu, aby urozmaicić jego wnętrze

Modne są przestrzenie, w których w projekcie miesza się kilka stylów jednocześnie. Plakaty bardzo różnią się fabułą i kolorami. Na przykład możesz użyć obrazów z zabawnymi nadrukami, aby różnorodne tendencje twórcze doskonale odnalazły się we wnętrzu. A plakaty przypominające stare grafiki filmowe pomogą dodać blasku minimalistycznemu projektowi.

Plakaty do salonu
Plakaty do salonu

Salon (najczęściej połączony z jadalnią lub kuchnią) to kluczowe pomieszczenie w każdym domu. Domownicy spędzają tutaj najwięcej czasu, co oznacza, że plakaty do salonu, które wybierzesz będą na stałe w Twojej pamięci. Jest to niewątpliwa zaleta wykorzystania plakatów w przeciwieństwie do poważnej, nieco bardziej ociężałej sztuki malarskiej.

Cienkie ramki, które zwykle oprawiają te pierwsze, dają pewną swobodę: możesz dowolnie zmieniać ich treść, wybierając tylko plakaty tej samej wielkości. Właściwe podejście stylistyczne pomoże w harmonijnym połączeniu obrazu w całym wnętrzu. Plakaty łączą przestrzeń pomieszczenia i elementy dekoracyjne. Nie powinno być przyciągania nadmiernej uwagi, tylko prawidłowe zaakcentowanie i dodanie.

Stylistyka plakatów do salonu

Paleta kolorów plakatu do salonu dobierana jest zgodnie z ogólnym stylem pomieszczenia. Na przykład w minimalistycznych wnętrzach występują dość kontrastowe i jasne kolory, plakaty tekstowe. Klasyczny styl współgra z kawowymi odcieniami, vintage plakaty z prostym designem z drewnianymi ramami.

Plakaty vintage doskonale sprawdzą się w klasycznych i nowoczesnych dekoracjach wnętrz. Są to plakaty znanych artystów, plakaty teatralne, ilustracje i kolaże, mapy geograficzne. Dekoracja tego typu jest w stanie opowiedzieć o gustach, priorytetach życiowych, odsłonić oblicza świata wewnętrznego i wiek właścicieli. Popularne wśród młodych ludzi są plakaty zespołów muzycznych lub gwiazd muzyki pop, sportowców lub aktorów, plakaty do filmów czy koncertów.

Jednym z najpopularniejszych projektów plakatów do salonu jest ramka ze szkłem. W tej wersji estetyka współgra z praktycznością. Szklana powierzchnia chroni przed gromadzeniem się kurzu, deformacją, blaknięciem. Wykorzystanie kwadratowej ramki pomoże wyeksponować plakat a dokładnie tekturowe pole między plakatem a ramą. Pomysły na stworzenie galerii na ścianie można zrealizować za pomocą plakatów do salonu o różnych stylach, rozmiarach i wzorach. Najważniejsze jest, aby wybrać podstawowy element galerii. Będzie prowadzić główną historię. Plakaty nie zawsze zajmują miejsce tylko na ścianie, świetnie prezentują się także na półkach lub obok innych elementów dekoracyjnych na stole, szafce nocnej, komodzie czy na podłodze. 

Plakaty do salonu w stylu skandynawskim

Plakaty ścienne są świetnym uzupełnieniem jasnego wnętrza salonu w skandynawskim stylu. Odpowiednio dobrane plakaty podkreślają indywidualność wnętrza, odzwierciedlają upodobania smakowe właścicieli domu i pozwalają na stworzenie przytulnej atmosfery w pomieszczeniu. Pomysły na aranżację wnętrz plakatami wyraźnie pokazują, jak ważną rolę odgrywają harmonijnie dobrane dzieła. Skandynawski styl do wnętrza salonu w domu lub mieszkaniu wybierają osoby, które chcą, aby pomieszczenie było lekkie, przestronne, wygodne i przytulne, a jednocześnie dość proste. Wszystko jest dość zwięzłe, ale jednocześnie dobrze przemyślane.

Ponieważ salon jest zawsze widoczny, do jego projektu należy podchodzić ze szczególną uwagą. Tutaj wszystkie detale wnętrza należy dobrać z uwzględnieniem ogólnego stylu i preferencji właścicieli. Wybierając odpowiednie plakaty do salonu, zaleca się uwzględnienie powierzchni pomieszczenia, materiału i stylu mebli, a także uwzględnienie projektu innych elementów dekoracyjnych obecnych w salonie.