Uroda

Tajniki medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna (łac. medicina aestetica) jest stosunkowo młodą gałęzią medycyny. Termin ten pojawił się bowiem nieco ponad 20 lat temu. Obecnie na całym świecie przeprowadza się około 20 milionów zabiegów rocznie. Ciekawostką jest, że ponad 85% wykonywanych zabiegów jest praktycznie bezinwazyjna.

Medycyna estetyczna, czyli o co w tym chodzi.

Zabiegi medycyny estetycznej obejmują przede wszystkim obszar związany z urodą a także samopoczuciem z niej wynikającym. Poprawa wyglądu pacjenta to jej główne założenie. Zabiegi medycyny estetycznej to między innymi:

– modelowanie części ciała,

– usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej,

– niwelowanie widocznych oznak starzenia się skóry,

– usuwanie widocznych znamion, przebarwień oraz niedoskonałości,

– korekta sylwetki a także stanu skóry na całym ciele.

Warto również zaznaczyć, że medycyna estetyczna nie jest tym samym to chirurgia plastyczna. Między nimi istnieje sporo różnić takich jak ta, że zabiegi z zakresu chirurgi są inwazyjne i przeprowadzane przy pomocy skalpela i wymagają znieczulenia ogólnego. Podczas gdy zabiegi medycyny estetycznej często są nieinwazyjne lub mało inwazyjne i co najwyżej używa się znieczulenia miejscowego. Z roku na rok spektrum możliwości dotyczącej zabiegów poszerza się. Możliwości jest naprawdę coraz więcej, dlatego też każdy znajdzie najbardziej odpowiedni zabieg dla siebie. Pierwsza wizyta jest kluczowa, bowiem lekarz kierując się szczegółowym wywiadem medycznym a także potrzebami pacjenta kwalifikuje go na zabieg. Wybierając się na zabieg medycyny estetycznej warto korzystać wyłącznie z profesjonalnych klinik i gabinetów. Dzięki temu pacjent zyskuje pewność wysokiej jakości zabiegów i najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej skutecznie można rozwiązać problemy związane z pozbyciem się niedoskonałości czy też przywrócenie młodego wyglądu skóry. Oprócz tego to możliwość niwelowania licznych defektów urodowych a nawet leczenie nadmiernej potliwości.

 

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi.

Botoks – stosowany jest w celu niwelowania głębszych zmarszczek a także leczenia nadpotliwości. Toksyna botulinowa podana jest w zabiegu iniekcyjnym poprzez ostrzykiwanie. Dzięki temu czasowo zablokowane jest przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Niewielkie dawki preparatu likwidują jak również zapobiegają powstawaniu zmarszczek mimicznych, które są skutkiem wielokrotnie powtarzanych skurczów mięśni twarzy. Dzięki botoksowi można wyeliminować:

– bruzdy nosowo-wargowe,

– zmarszczki palacza (pionowe warg),

– kurze łapki,

– blizny potrądzikowe,

– nadmierną potliwość w okolicy pach oraz dłoni.

Kwas hialuronowy stosowany jest głównie jako wypełniacz. Dzięki kwasowi hialuronowemu, który zamknięty jest w postaci żelu istnieje możliwość wypełnienia zmarszczek a także widocznego wygładzenia powierzchni skóry. Kwas hialuronowy stosuje się do:

– odbudowania objętości skóry,

– poprawienia konturu twarzy,

– powiększenia ust,

– zwiększenia nawilżenia skóry,

– przywrócenia jędrności i promiennego wyglądu skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia ma bogatą historię, zaczęto je wykonywać już w latach 60-tych XX wieku. Pierwszym etapem jest profesjonalna konsultacja, podczas której oceniana jest kondycja skóry a także indywidualnie dobierane są parametry lasera. Wybrane partie ciała, traktowane są małą wiązką światła laserowego, które uszkadza cebulki włosa. Skuteczny zabieg, dzięki któremu można pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Mikrodermabrazja zwana jest inaczej micro peelingiem. Zabieg polega na mechanicznym usuwaniu zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształów na przykład glinu, korundu lub też głowicy diamentowej jak również strumienia czystego tlenu i soli fizjologicznej. Zabieg mikrodermabrazji widocznie redukuje niedoskonałości skóry takie jak:

– drobne zmarszczki,

– zmiany trądzikowe,

– przebarwienia,

– rozszerzone pory,

– blizny.

Fotoodmładzanie laserowe służy do redukcji zmarszczek a także wczesnych oznak starzenia przy pomocy odpowiedniej wiązki światła laserowego. Wyrównuje koloryt skóry a także pobudza komórki do syntezy kolagenu i elastyny, dwóch niezwykle ważnych substancji, które gwarantują młody wygląd skóry, która jest jędrna, elastyczna i promienna.

Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto w nie zainwestować?

Zabiegi medycyny estetycznej zajmują się głównie zapewnieniem wysokiej jakości życia. Są to wszelkie działania korygujące ale i zapobiegające pojawianiu się oznak starzenia się skóry. Mało inwazyjne zabiegi lub praktycznie bezinwazyjne pozwalają na na stymulację komórek skóry do samoregeneracji i produkcji substancji odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Odpowiednio wcześniejsze zadbanie o kondycję skóry pozwoli cieszyć się przez długie lata niesłabnącą młodością. Warto zainwestować w dobry wygląd, który gwarantuje doskonałe samopoczucie. Bezpieczeństwo i wysoka skuteczność zabiegów medycyny estetycznej zdobyła już rzeszę zwolenników i z roku na rok coraz więcej osób na nie się decyduje.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl