Kupno nowego mieszkania w Warszawie - jak się do tego zabrać?
Nieruchomości

Kupno nowego mieszkania w Warszawie – jak się do tego zabrać?

Każdy, kto marzy o kupnie mieszkania, z ulgą przyjąłby możliwość zakupu takiego, które jest nowe, a jednocześnie gotowe do użytkowania, w stanie ‘pod klucz’. Do takiego mieszkania można praktycznie natychmiast się wprowadzić, zabierając ze sobą tylko nasze prywatne wyposażenie i ewentualnie dodatkowe meble, ponad te, które już się wewnątrz znajdują. Gdzie szukać takich mieszkań i jakich cen się spodziewać?

W gazetach z ogłoszeniami i w Internecie często możemy spotkać ogłoszenia oznaczone jako nowe mieszkania Warszawa –  dzięki nim możemy znaleźć mieszkania tylko nowe i dopiero co wybudowane. O zaletach posiadania nowego mieszkania chyba nie trzeba wiele mówić, każdy sobie je doskonale uświadamia, nie jest to to samo, co w przypadku mieszkań używanych, w których musimy pogodzić się z ich stanem. Niektórzy obawiają się też, czy mieszkania z rynku wtórnego nie okażą się skarbonką bez dna, bo ciągle będzie w nich trzeba coś zmieniać, przeprowadzać remonty, tak żeby w końcu przekształcić je w takie, jakim sami chętnie byśmy je widzieli, a nie takie, jak pozostawili poprzednio mieszkający w nim lokatorzy Nowe mieszkania Warszawa pozwalają na swobodę w ich urządzaniu według tylko naszego ‘widzimisię’, możemy więc spełnić tam naszą wizję wymarzonego mieszkania od początku do końca.

Nowe mieszkania Warszawa – aktualne ceny

Mnóstwo osób każdego dnia poszukuje nowych mieszkań w Warszawie – przeglądają oni ogłoszenia w internecie, szukają bezpośrednio u deweloperów… Niektórych mógłby dziwić fakt tak dużego zainteresowania rynkiem nieruchomości w stolicy, jednak jest to miasto, które zdecydowanie przyciąga osoby z innych rejonów Polski. Wiele osób przeprowadza się tam po to, by rozpocząć nową pracę i być może pozostać na stałe. Choć ceny warszawskich nieruchomości niekoniecznie do tego zachęcają, to jednak chętnych nie brakuje. Analitycy rynku nieruchomości szacują, iż mieszkania kupowane w ostatnich czasie w stolicy, pochodzące z rynku pierwotnego, osiągały średnią cenę około 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy.   Kupno nowego mieszkania w Warszawie - jak się do tego zabrać?

Mieszkania w stolicy mają jednak bardzo zróżnicowane ceny. Cena zależna jest przede wszystkim od tego, w jakiej części miasta dane lokum się znajduje. Niegdyś okolice centrum oraz te dzielnice, które przez lata wypracowały sobie miano prestiżowych, uchodziły z a najdroższe, przez co tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na kupno domu lub mieszkania w tamtych rejonach. Za takie dzielnice można było uznać na przykład Centrum, Żoliborz czy Wilanów.

Dzisiaj jednak tendencje cenowe się zmieniają – oglądając ogłoszenia z nowymi mieszkaniami w Warszawie i analizując najnowsze pojawiające się oferty, można stwierdzić, iż dzielnice te stały się nieco tańsze, a ceny mieszkań w nich spadły nawet o kilka tysięcy. Wiele z nich ciągle stoi pustych i oczekuje na swoich nabywców. Przy takiej tendencji widać również wzrost liczby ofert w dzielnicach położonych nieco dalej od centrum Warszawy – wystarczy spojrzeć choćby na Rembertów i Białołękę, które zachęcają najniższymi cenami za metr kwadratowy (nieco ponad 6 tysięcy złotych).

Zobacz również:

 

Pośrednictwo nieruchomości

Przeglądając oferty nowych mieszkań w Warszawie można się zagubić w tym istnym gąszczu rozmaitych anonsów, przedstawiających wszystkie możliwe typy nieruchomości http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz, w każdej z lokalizacji. Nawet jeśli zawęzimy poszukiwania, korzystając z opcji filtrowania pod względem ceny, miejsca, ilości pokoi czy metrażu – nawet wtedy może okazać się, że wyników wyszukiwania jest tak dużo, że nie będziemy wiedzieć, od czego zacząć. W takiej sytuacji może warto przeznaczyć jakieś dodatkowe środki finansowe na pośrednika – szczególnie wtedy, kiedy ciąży nad nami widmo zbliżającego się terminu przeprowadzki, a ciągle nie możemy znaleźć odpowiedniego mieszkania. Pośrednik może okazać się wtedy wybawieniem. Dzięki swojej bazie mieszkań do sprzedania i wynajęcia, z czego część niedostępna jest w typowych ogłoszeniach przez internet, może pomóc znaleźć nam dokładnie to, czego poszukujemy.

Jak zdobyć pieniądze na nowe mieszkanie?

Niektórzy zastanawiają się, czy nowe mieszkania Warszawa nie okażą się dla nich za drogie i czy nie obciążą ich koniecznością spłacania kredytu przez długie lata. Wiele osób, ciągle odkłada zakup mieszkania na czas, kiedy będą mieli więcej pieniędzy, kiedy dostaną pomoc od rodziny, spadek, czy w końcu zmienią pracę na lepiej płatną… tak odwlekać można w nieskończoność. I choć takie osoby często na bieżąco przeglądają oferty mieszkań w Warszawie, to jednak wszystko kończy się na marzeniach. A przecież wystarczy odrobina chęci i dobry plan. Jeśli uzbieramy pewien wkład własny, bank z pewnością udzieli nam kredytu hipotecznego.  Łatwiej jest małżeństwom, w których zarabiają, nawet niewielkie pensje, obie osoby. Jeśli uda się nam już zdobyć kredyt, jego spłata nie musi być taka trudna. Sami możemy umożliwić wynajęcie jednego lub dwóch z naszych pokojów lokatorom, a opłata, jaką z tego tytułu będziemy pobierać, być może wystarczy na pokrycie całości miesięcznych rat. Coraz więcej osób postępuje w ten sposób i po jakimś czasie cieszy się własnym mieszkaniem.

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Marina deweloper
ul. Przestrzenna 11
70-800 Szczecin
609 11 30 55
www.marina-developer.pl