Ścinacz do zrogowaceń naskórka jak używać?
Uroda

Ścinacz do zrogowaceń naskórka jak używać?

Skórki są bardziej miękkie niż większość skóry, ale nadal są twarde i mogą ulec uszkodzeniu, jeśli spróbujesz je usunąć bez wcześniejszego zmiękczenia. Jeśli zmiękczysz skórę, skórki staną się elastyczne i nie ulegną uszkodzeniu. Istnieje kilka sposobów na zmiękczenie skórek, w tym moczenie ich w ciepłej wodzie i stosowanie olejku do skórek. Każdy z nich ma swoje własne korzyści. Badanie stóp jest oprócz usuwania zrogowaceń naskórka, jednym ze sposobów na dbanie o stan tej części ciała. Badanie podoskopowe jest bezbolesne.

Przygotowanie do usuwania twardego naskórka

Moczenie paznokci w ciepłej wodzie jest skutecznym sposobem na zmiękczenie skórek i paznokci. Umieść swoje dłonie w misce z ciepłą wodą na około pięć minut, aby przygotować skórki. Jest to świetna opcja, ponieważ nie musisz kupować żadnych dodatkowych produktów. Ułatwia to również obcinanie paznokci. Olejek do skórek to kolejna opcja. Olejki do skórek są zazwyczaj wykonane z wosku pszczelego, oleju jojoba, oleju lnianego, oleju z witaminy E, oleju kokosowego i oleju migdałowego. Wazelina może być również stosowany jako tania alternatywa. Oleje te nawilżają naskórek i skórę wokół niego. Ta zwiększona wilgotność przyczynia się do ogólnego zdrowia paznokci. Kiedy stosujesz olejki, postępuj zgodnie z instrukcjami na butelce. Zazwyczaj należy wmasować olejek w każdą skórkę przez kilka sekund.

Ścinacz do zrogowaceń naskórka – prawidłowe użytkowanie

Ścinacz do zrogowaceń naskórka https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/profilaktyczny-zabieg-podologiczny-z-usunieciem-modzeli/ często ma dwie strony. Jedna strona ma kształt zaokrąglonej łyżki lub szpatułki, a druga jest spiczasto zakończona. Spiczasty koniec służy do wciągania rogów skórek i czyszczenia pod paznokciem. Zaokrąglona część jest tym, czego należy używać do usuwania skórek. Umieść okrągłą krawędź zakrzywioną stroną do dołu i pod kątem około 30 stopni. Delikatnie przesuwaj okrągłą część wypychacza aż do momentu kiedy pojawi się lekki opór i skórki przestaną pokrywać powierzchnię paznokcia. Jeśli chodzi o cążki d

o skórek to do wyboru jest wiele różnych materiałów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Trzy główne materiały to metal, drewno i silikon, w zależności od Twoich potrzeb i preferencji. Metal jest popularnym wyborem, ponieważ jest niezawodny, trwały i można go dokładnie wyczyścić. Jednak metal jest zazwyczaj twardszy niż inne materiały i mniej delikatny dla paznokci. Drewno i silikon to materiały łagodniejsze dla skórek, ale mniej wytrzymałe. Drewniane paznokcie mają tendencję do pękania jeśli się o nie odpowiednio nie dba, a silikonowe końcówki mogą łatwo odpadać. Wszystko zależy od rodzaju paznokci jakie posiadasz. Usuwanie skórek nie powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy idziesz do kosmetyczki raz w miesiącu lub co kilka tygodni. Powinno to być częścią twojej regularnej rutyny dbania o siebie. Oznacza to, że powinnaś odsuwać skórki co 4 do 7 dni, ponieważ możesz z tym przesadzić. Nie powinnaś robić tego zbyt często, ponieważ może to naruszyć integralność skórek i uniemożliwić ich wzrost. Dobrym pomysłem jest wybranie jednego dnia w tygodniu,w którym będziesz miała trochę więcej czasu na pielęgnację skórek.

Zobacz również:

 

Jak właściwie usuwać zrogowaciały naskórek?

Unikaj przycinania nadmiaru skórek. Przycinanie skórek zwiększa ryzyko infekcji, ponieważ używasz innego narzędzia. Istnieje również ryzyko skaleczenia się o skórę wokół paznokcia. Przycinanie tej wrażliwej skóry jest nie tylko bolesne i niekomfortowe, ale również tworzy dodatkowe miejsce, przez które patogeny mogą dostać się do organizmu. Podczas wykonywania manicure można zobaczyć jak podolog z kliniki podologii http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/diagnostyka wycina skórki, ponieważ jest to powszechna praktyka w salonach. Do usuwania skórek nie należy nigdy używać innych paznokci. Pod paznokciami znajdują się bakterie, co stanowi kolejne potencjalne ryzyko infekcji. Ponadto, jeżeli skubiesz skórki paznokciem, istnieje prawdopodobieństwo, że nie poświęciłaś czasu na ich wstępne zabezpieczenie olejkiem lub ciepłą wodą, co może doprowadzić do ich uszkodzenia. Istnieje również szansa, że możesz zadrapać lub nawet złamać paznokieć, którego używasz. Aby uniknąć tych komplikacji, najlepiej jest używać narzędzia, które jest specjalnie zaprojektowane do usuwania skórek. Ścinacz do zrogowaceń naskórka podchodzi bardzo blisko do skórek i obszaru pod nimi. Te obszary powinny być utrzymywane w czystości. Ponieważ jest to tak ważny obszar do utrzymania w czystości, ważne jest, abyś utrzymywała w czystości również swoje narzędzia. Przed i po użyciu maszynki do skórek umyj ją w ciepłej lub gorącej wodzie z dodatkiem łagodnego mydła, aby usunąć wszelkie bakterie, które mogą znajdować się na jej powierzchni. Następnie pozwól mu wyschnąć na powietrzu lub osusz go czystym ręcznikiem, zanim go użyjesz. Obgryzanie paznokci może mieć wpływ na Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie. Obgryzanie paznokci może łatwo stać się nawykiem, ale są pewne konsekwencje, które wiążą się z tym bezsensownym zachowaniem. Przede wszystkim paznokcie nie będą już wyglądać pięknie. Obgryzanie paznokci może spowodować, że staną się one łamliwe, a nawet zahamować ich wzrost, przez co będą wyglądały na krótkie, króciutkie i łamliwe. Co jeszcze można zrobić w klinice podologii? Wśród usług dostępne jest laserowe usuwanie odcisków czy usuwanie nagniotków.

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl