Markowe laptopy, czyli nowoczesne centra dowodzenia
Technologie

Markowe laptopy, czyli nowoczesne centra dowodzenia

Markowe laptopy to w dzisiejszych czasach bardzo chodliwy towar. Rynek laptopów cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, zważywszy na to, że coraz więcej ludzi bardzo ceni sobie mobilność. Wielu przedsiębiorców zamieniło swoje biura stacjonarne do wirtualne właśnie dzięki laptopom, obierając tym samym tzw. Laptop Lifestyle. Obecnie dużo osób posiada już nawet nie jeden a dwa komputery przenośne i nie wliczamy w to smartphonów i tabletów. Czy warto więc korzystać ze sprzętu porządnej firmy? O tym dowiesz się w niniejszym artykule.

Rozwój technologii

To właśnie on sprawił, że sięgamy po laptopa zamiast po komputer stacjonarny. Obecnie posiadamy komputery, które są spokojnie w stanie wykonać zadania niegdyś przeznaczone dla ich większych braci. Jeszcze dekadę temu laptopy były przeznaczone bardziej do prac biurowych w postaci wyświetlania prezentacji, edytowania dokumentu lub wyświetlenia filmu. Dzisiaj są zdolne do większych rzeczy, począwszy od odpalenia wymagających gier komputerowych po zmontowanie filmu, tworzenie muzyki czy nawet przeprowadzenia badań za pomocą sieci neuronowych. Oczywiście każdemu według potrzeb i dla osób, które zajmują się wyżej wymienionymi rzeczami, lepiej będzie zaopatrzyć się w markowy sprzęt od fachowych wytwórców.

Wolność

Za nią właśnie cenimy laptopy. Możemy wziąć całe swoje centrum dowodzenia pod pachę i zabrać je w dowolne miejsce, a wszystko zmieści się w wygodną torbę. Lekkość to kolejny ich atrybut, którym nie mogły się pocieszyć starsze modele. Jeszcze dekadę temu nawet od najbardziej markowych laptopów można było dostać bólu pleców. Dzisiejsze nowo produkowane modele są niewiele większe i cięższe od książki czy zeszytu, za co oczywiście nasze plecy są bardzo wdzięczne. Do laptopów przekonują się szczególnie studenci wyjeżdżający z rodzinnego miasta. Ponieważ często jeżdżą do domów rodzinnych lub się przeprowadzają, to znacznie wygodniej jest im przenieść jedno płaskie pudełko, zamiast rozdrabniać to na osobny monitor, klawiaturę, myszkę i głośniki. Co więcej, gdy chcemy na laptopie pokazać coś osobie starszej, często łatwiej nam podejść do niej z ekranem, zwłaszcza gdy mieszkamy na piętrze. W każdym wypadku najpierw powinniśmy zdecydować, do czego będzie przeznaczony nasz komputer, z jakim systemem operacyjnym jesteśmy lepiej zaznajomieni itd. Oczywiście najlepiej postawić na markowy sprzęt znanego producenta.

Laptopy do pracy

Tutaj zdecydowanie królują fani marki z nadgryzionym jabłkiem na tyle. Oczywiście nie wszyscy się z nimi zgadzają i oba obozy na pewno mają swoje argumenty, które warto rozpatrzyć. Jednak dokąd nie pójdę, zawsze spotkam kogoś, kto takie jabłko posiada. Nowe markowe komputery cieszą się szczególną popularnością wśród przedstawicieli branż multimedialnych jak filmowców czy dźwiękowców. Niemal jednomyślnie chwalą je sobie za stabilność, łatwość obsługi, a także to, że działają bez zarzutu przy dłuższym obciążeniu. Ponadto jest do nich pisana część aplikacji, które możemy znaleźć jedynie dla ich systemu operacyjnego. Nadmienię, że są to aplikacje często bardzo dobre i niemal niezastąpione. Dodatkowo nie trzeba się przy nich męczyć z konfiguracją kodeków, czego osobiście doświadczyłem podczas użytkowania okna. Poza tym jabłka doskonale współgrają z różnymi sprzętami w postaci kamer, kart dźwiękowych lub innych tego typu rzeczy. Oczywiście dla chcącego nic trudnego i zapewne znane marki innych producentów też sobie poradzą, ale przekazuję tutaj jedynie ogólną opinię elektronicznego świata. Wadą jabłek jest oczywiście cena, brak zamienników oraz w niedawnych czasach doszła jeszcze wieku sprzętu. Jak się okazuje, jest wielu użytkowników, którzy cenią laptopy tej marki nawet sprzed 8-10 lat, które są w stanie dorównać wymaganiom nowo wypuszczonych produktów.

Laptopy do rozrywki

Tam, gdzie jedni przodują, inni zyskują prym w odrębnych dziedzinach. Komputer przenośny to obecnie także źródło rozrywki a w obecnych czasach jest ona postawiona na wysokiej półce. Najbardziej wymagające dla naszych laptopów są oczywiście wszelkiego rodzaju gry komputerowe. A wraz z rozwojem środowiska e-sportowego, wzrosły mocno wymagania stawiane laptopom. Dlatego markowy sprzęt jest coraz bardziej zabierany z półek. Ostatnio pojawiły się także laptopy gamingowe, skonstruowane z nastawieniem na wirtualną rozrywkę. Często są wyposażone w różnego rodzaju bajery w postaci świecącej w kolorach tęczy klawiatury, posiadającej dodatkowo mechaniczne klawisze czy dodatkowe, ciche wentylatory. Znajdą się także użytkownicy, którym te wszystkie bajery są absolutnie niepotrzebne, a nawet niechciane. Często znane firmy posiadają w swojej ofercie ten sam nie ubarwiony sprzęt i przeważnie jest on tańszy. Oczywiście wszyscy wiemy, że wszystko, co świeci, działa lepiej.

Góra nad smartfonem i tabletem

Warto też wspomnieć o tym, że dużo użytkowników woli nadal pracować na komputerze przenośnym niż na tablecie. Wynika to głównie z wygody pracy. Zwłaszcza gdy wymaga ona dużej precyzji, która wciąż nie doświadczymy komfortowo na ekranach dotykowych. Mimo że często markowe tablety posiadają opcję dołączenia klawiatury, to często jest ona połączona za pomocą systemu transmisji bluetooth. Nawet rozkwit poprzednio wymienionej technologii nie dorównuje klawiaturze od laptopa. Niejednokrotnie też możliwości sprzętowe są większe niż w wypadku smartphona czy tabletu. Tak możemy zmontować krótki film dla znajomych, ale z pełnometrażową produkcją może być już problem.