Przeprowadzki jak założyć firmę
Transport,  Usługi

Przeprowadzki jak założyć firmę

Przeprowadzki jak założyć firmę. W ostatnich latach rynek nieruchomości notuje prawdziwe oblężenie klientów. Jest bardzo wielu chętnych, zarówno wśród osób fizycznych, jak i również wśród firm na zakup bądź wynajem nieruchomości. Wraz z rozwojem rynku najmu i sprzedaży nieruchomości, wzrasta również popyt na takie usługi, jak choćby świadczenie usługi pomocy w przeprowadzkach.

Jak założyć firmę zajmującą się przeprowadzkami?

Przeprowadzki biur, czy przeprowadzki dla zwykłych osób fizycznych, to wcale nie taka prosta sprawa, jak się niektórym wydaje. Prócz siły i samochodu do transportu mebli, należy dysponować jeszcze kilkoma innymi cechami, które przydają się w tym zawodzie. Zakładając takie przedsiębiorstwo, na samym początku zapewne przede wszystkim będzie ono składać się z minimalnej liczby pracowników, być może będzie to tylko właściciel i jakaś dodatkowa osoba. Bardzo ważne jest więc to, by osoby, które będą dokonywać przeprowadzek, posiadały odpowiednią kondycję fizyczną. Prócz wchodzenia i schodzenia z kilku czasem kilkunastu pięter, trzeba przygotować się na to, że często takim spacerom po schodach będą towarzyszyć spore ciężary, ponieważ oprócz przenoszenia zwykłych kartonów z przedmiotami, takim usługom towarzyszy również transport mebli z wniesieniem.

Niezwykle ważne jest również to, by mieć dobry zmysł organizacyjny i logistyczny. Przeprowadzki https://www.przeprowadzki24.biz.pl to bardzo trudny pod tym względem proces, który prowadząc firmę, musi zostać przeprowadzony szybko, bez zbędnych przemyśleń. W głowie powinny istnieć już opracowane schematy, dzięki którym całość zostanie przeprowadzona jak najszybciej. Oczywiście, w tym bardzo przydadzą się kartony do przeprowadzki, dzięki którym przestrzeń transportowa w pojeździe zostanie dobrze zagospodarowana, a samo przenoszenie kartonów nie będzie aż tak uciążliwe.

Czyli na liście do załatwienia pojawiają się już pracownicy sprawni fizycznie, dobry organizator pracy, kartony do przeprowadzki, a także pojemny pojazd do przewożenia towarów. Co jeszcze będzie potrzebne na start w takim przedsiębiorstwie? Czas na nieco drobnych rzeczy, to znaczy podręczne narzędzia, śrubokręty, małe wiertarki, wkrętarki, ostre noże, nożyczki, a także różne taśmy i materiały, które będą odpowiednio zabezpieczać transportowane przedmioty. Podczas przeprowadzki, to firma odpowiada za to, by transportowane przedmioty nie uległy zniszczeniu. W kartonach mogą być przewożone pozornie bezwartościowe przedmioty, jednak o wartości sentymentalnej, czy też drobna porcelana i kryształy, które są niezwykle drogimi przedmiotami. To wszystko powinno być odpowiednio zabezpieczone, przed nawet najdrobniejszymi zarysowaniami.

Wymienione powyżej przedmioty, to całkowite minimum, o które powinien zadbać przedsiębiorca, chcący założyć firmę transportową w Szczecinie. Warto jednak pomyśleć o różnych dodatkowych elementach, jak choćby mały magazyn, w którym czasowo będzie można klientowi umożliwić przechowywanie przedmiotów. Przydaje się to, szczególnie przy większych przeprowadzkach, gdy klient musi szybko pozbyć się wyposażenia ze zwalnianej nieruchomości.

Warto pomyśleć również o tym, by odpowiednio ubezpieczyć przedsiębiorstwo. Choć na starcie może to wydawać się niepotrzebnym wydatkiem, to jednak z czasem okaże się, że warto było co jakiś czas zapłacić składkę, by być odpowiednio zabezpieczoną firmą. W pracy mogą zdarzyć się różne, niespodziewane wypadku, w skutek których dojdzie do drobnych, czy bardziej kosztownych zniszczeń. Takie ubezpieczenie, nawet jeśli nie w całości, to choć w części pokryje ewentualne koszty odszkodowawcze.

Jakie usługi w ramach takiej firmy warto świadczyć?

  1. Przeprowadzki firm – przedsiębiorstwa, szczególnie te szybko rozwijające się, często muszą zmieniać siedzibę i oddziały. Czasem dlatego, by uzyskać więcej miejsca, a czasem po prostu, by pracować w lepszej lokalizacji. Za każdym razem do przewiezienia jest spora ilość mebli, dokumentów i sprzętu komputerowego, który wymaga dbałości. W Polsce firmy stanowią sporą bazę klientów, która może okazać się dochodowym targetem.
  2. Przeprowadzki osób fizycznych – usługi dla takich osób nieco różnią się od przeprowadzek firm, ale również często się zdarzają, szczególnie teraz, gdy wiele osób przeprowadza się do nowo wybudowanych mieszkań i domów. Po wypracowaniu własnych schematów pracy zazwyczaj nie jest to uciążliwe zajęcie, natomiast szczególnie w dużych miastach, popyt na usługę przeprowadzki może być naprawdę spory, dlatego to jest kolejny główny cel usługowy, jaki powinna obrać sobie nowo zakładana firma.
  3. Przeprowadzki międzynarodowe – taka usługa wiąże się już z tym, że należy posiadać nieco większe doświadczenie. Czasem są to przeprowadzki do kraju ościennego, a czasem jest to skomplikowana operacja logistyczna, która za cel ma przetransportowanie wyposażenia o kilka tysięcy kilometrów. Warto więc o tej usłudze myśleć, by wprowadzić ją po jakimś okresie zdobycia doświadczenia na rynku krajowym.

Przeprowadzki mogą okazać się naprawdę dochodowym biznesem, w ramach której można również dodatkowo świadczyć usługę, jaką jest przewóz mebli. Ceny przeprowadzek mogą być naprawdę różne, dlatego zanim ktoś zacznie je ustalać w firmie, warto zapoznać się z tym, jak to wygląda na lokalnym rynku.