Ukraińscy pracownicy
Praca,  Usługi

Ukraińscy pracownicy

Ukraińscy pracownicy przyjeżdżający do Polski od 24 lutego 2022 r., z dokumentami lub bez, mogą legalnie znaleźć pracę w Polsce. Pracodawca odpowiada za wszelkie formalności związane z ich legalnym zatrudnieniem. Nasza agencja pracy dla pracowników ukraińskich pomaga we wszelkich formalnościach i dostępie do miejsc pracy z kwalifikacjami i umiejętnościami.

Kto może legalnie pracować w Polsce?

Ukraińscy pracownicy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/, którzy przekroczyli nasze granice w wyniku działań wojennych, mogą legalnie pracować w Polsce. Jeśli tak się stanie po 24 lutego 2022 roku, obywatele tego kraju mogą legalnie mieszkać z nami. Dotyczy to również obywateli Ukrainy legalnie przebywających w Polsce na podstawie wiz, zezwoleń na pobyt i pojedynczych zezwoleń.

Od początku rosyjskiej agresji militarnej strona polska maksymalnie uprościła procedury przekraczania granic dla Ukraińców i udzieliła szerokiego wsparcia. Od znalezienia tymczasowego schronienia po opiekę medyczną i żywność. Możesz to zweryfikować i znaleźć współrzędne centrum pomocy na stronie Rządu RP. Tam między innymi mówi się, że każdy ma wstęp, niezależnie od tego, czy ma prawo do wejścia, czy nie.

Przy okazji, mając ważny paszport, możesz starać się o pozwolenie na pracę i pobyt. Ważna uwaga dla tych, którzy przebywali legalnie w Polsce na początku wojny i utracili ważność wizy pracowniczej lub studenckiej: możesz pozostać w kraju do czasu, gdy będzie to bezpieczne na Ukrainie. W ramach ruchu bezwizowego co sześć miesięcy przypada co najmniej 90 dni.

Niestety, status uchodźcy wiąże się z ograniczeniami w przemieszczaniu się i zatrudnieniu, ale po uzyskaniu statusu uchodźcy możesz skontaktować się z ośrodkiem recepcyjnym IDP, który może pomóc. Współpracując z naszą ukraińską agencją pracy dla pracowników otrzymasz pełne wsparcie w zakresie zatrudnienia, zakwaterowania oraz wypełnienia niezbędnych dokumentów. Pracodawcy, którzy nie chcą znaleźć pracowników z Ukrainy, decydują się na zatrudnienie pracowników z naszej agencji pracy.

Co to jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to wynajem pracowników z agencji pracy. W przypadku pracy tymczasowej pracodawca użytkownik nie ma obowiązków kadrowych związanych z zatrudnieniem pracownika, nie musi prowadzić dokumentacji kadrowej ani kierować pracownika na badania lekarskie. Warunki zatrudnienia pracowników ukraińskich są określone w umowie zawartej między pracodawcą użytkownika a agencją. Przepisy ustawy o pracownikach tymczasowych określają minimalne wymagania dotyczące tego problemu. Pracodawcy użytkownicy mogą również przejąć dodatkowe obowiązki wobec pracowników tymczasowych, na przykład w zakresie ochrony pracy.

Zalety leasingu pracowniczego

Zwiększ produkcję – szybko wybierz i zatrudnij pracowników z Ukrainy. Możliwość zmniejszenia liczby pracowników tymczasowych w krótkim okresie, co wpływa na budżet firmy. Nasz doświadczony zespół przeprowadzi Cię przez cały proces, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości, a na koniec znajdziemy dokładnie to, czego potrzebujesz, mając na uwadze wszystkie Twoje potrzeby. Ograniczona mobilność, przestoje w niektórych branżach, a nawet zamknięcie niektórych firm odcisnęły swoje piętno na rynku pracy. Nasza agencja pracy pomoże Ci znaleźć odpowiedniego kandydata, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Przeprowadzamy kompleksowy proces rekrutacji, od selekcji kandydatów, przez testowanie wiedzy praktycznej, po testowanie znajomości języka wymaganego przez pracodawców.

Korzyści z rekrutacji pracowników z Ukrainy realizowane przez agencję:

  • Terminowość – czas, jaki zajmuje nam koordynacja procesu rekrutacyjnego z naszymi klientami.
  • Przewidywalność kosztów – ustalamy budżet potrzebny do zakończenia procesu.
  • Rekrutacja Ukierunkowana – Posiadamy bazę kandydatów, co pozwala nam sprawnie rekrutować pracowników z Ukrainy.

Usługi pośrednictwa pracy dla pracowników ukraińskich

Ukraińscy pracownicy
Ukraińscy pracownicy

Zajmujemy się sprawami wewnętrznymi cudzoziemców. Po pierwsze jesteśmy odpowiedzialni za zorganizowanie ich zakwaterowania. Pracodawcy nie muszą się tym zajmować. Prowadzimy również szkolenia wprowadzające z organizacji pracy i zasad obowiązujących w polskich firmach oraz udzielamy informacji, jak zachowywać się w nowym środowisku. Dzięki temu szkoleniu nasi rekomendowani przez nas pracownicy ukraińscy mają większe szanse na adaptację w miejscu pracy i są bardziej produktywni.

Zatrudniasz obcokrajowców, ale papierkowa robota jest trudna i zajmuje dużo czasu? Zajmijmy się tym. Nasze usługi pośrednictwa pracy zmniejszają ryzyko popełnienia błędów przy zatrudnianiu pracowników, których nie znasz. Wiele firm próbuje uzupełnić braki kadrowe prostym ogłoszeniem: Zatrudnimy pracowników z Ukrainy. Jednak doświadczenie naszego klienta pokazuje, że współpraca z agencją pracy jest bardziej efektywna.

Zatrudnianie nieznajomych jest zawsze ryzykowne. Nawet najlepsze rozmowy kwalifikacyjne nie gwarantują, że nowicjusz dobrze sobie poradzi w pracy. Bariery językowe czy różnice w doświadczeniu zawodowym nie ułatwiają komunikacji. Oferujemy Twojej firmie usługę sprawdzenia potencjalnych pracowników. Wspólnie ustalamy termin weryfikacji i warunki realizacji. W okresie weryfikacji kandydat pozostaje naszym pracownikiem lub posiada umowę tymczasową.

Umowa o pracę zostaje podpisana, jeśli pracownik z Ukrainy https://www.human.edu.pl/pracownicy-z-ukrainy/ podczas procesu weryfikacji spełnia oczekiwania pracodawcy i jest zadowolony z oferowanej pracy. Ten rodzaj kontroli pracowników pozwoli Ci ominąć proces rekrutacji i zmniejszyć ryzyko zatrudniania niewłaściwych osób. Nasi stali klienci potwierdzają, że takie rozwiązanie przynosi im wymierne korzyści.