Wgniotki w Szczecinie
Motoryzacja,  Usługi

Wgniotki w Szczecinie

Wgniotki w Szczecinie: wieloletnie doświadczenie blacharskie w naszym warsztacie, wykorzystanie zaawansowanej technologii oraz ciągły rozwój zawodowy pozwalają nam śmiało powiedzieć, że jesteśmy jednym z najlepszych warsztatów naprawczych w Szczecinie. Używamy wyłącznie nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości. W naszym warsztacie cena pozostaje taka sama od szacowanego i uzgodnionego kosztu naprawy do dostarczenia gotowego samochodu właścicielowi. Oferujemy bezpłatną konsultację w zakresie usuwania wgnieceń, bez konieczności malowania.

Różne naprawy wgnieceń w Szczecinie

Być może najczęstszą metodą jest użycie specjalnej próżni do narysowania wgniecenia. Ta metoda usuwania małych wgnieceń może wydawać się dziwna, ale zwykle jest bardzo skuteczna. Przed zabiegiem uszkodzony obszar należy odpowiednio oczyścić i odtłuścić, aby przyssawki mocno przylegały do ​​jego powierzchni. Konieczne jest wówczas zwilżenie samego narzędzia oraz uszkodzonego obszaru części, na której będzie wykonywana praca.

Po zainstalowaniu przyssawki zaczyna się płynnie przesuwać w lewo, w prawo, w dół i w górę, aż wgniecenie całkowicie zniknie. Ta metoda jest odpowiednia do usuwania dużych, gładkich wgnieceń spowodowanych kulkami lub tępymi przedmiotami. Jest szczególnie skuteczny w przypadku części karoserii o dużej powierzchni i mniejszej liczbie wygięć i wgnieceń, takich jak maski, dachy i drzwi.

Usuń wgniecenia w Szczecinie za pomocą dźwigni

Inną popularną metodą jest wyprostowanie wgniecenia za pomocą specjalnej dźwigni. Warto wziąć pod uwagę, że ta procedura usuwania wgnieceń w Szczecinie jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ naprawy przeprowadzane są od wewnątrz ciała. Uchwyty, lusterka i wykończenia, które utrudniają dostęp do uszkodzonych uchwytów, są zwykle usuwane. Ekspert wybiera następnie dźwignię o żądanej długości, prowadząc ją do miejsca wgniecenia. Ekspert płynnym ruchem naciska na zapadnięty obszar, a następnie powoli go prostuje. Nie używaj dźwigni na częściach, które zostały wyprostowane w tradycyjny sposób. Pojawiająca się na uszkodzonym miejscu warstwa szpachli nie pozwoli na wyprostowanie wgniecenia czy uszkodzenie lakieru ze względu na zwiększone ciśnienie wewnętrzne.

Za pomocą specjalnego grzybka do usunięcia wgnieceń szczeciny metodą klejową

Wgniotki w Szczecinie
Wgniotki w Szczecinie

Innym popularnym sposobem na usunięcie szczecińskich wgnieceń jest wyciągnięcie ich specjalnym klejem. Ta technika jest stosowana w sytuacjach, w których nie można dotrzeć do wgniecenia od wewnątrz ciała. Przed zabiegiem dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię wgniecenia. Pieczarki przykleja się do środka wcięcia specjalnym klejem topliwym, który twardnieje po kilku minutach. Po nałożeniu ich na ubytek wyciągnij metal.

Prace prowadzone przez blacharnię i lakiernię mają na celu usunięcie niewielkich, ale głębokich wgnieceń w Szczecinie w samochodach różnych marek, modeli i latach produkcji. Zapewniamy najskuteczniejsze rozwiązania rekonstrukcji ciała dla każdego konkretnego przypadku, stosujemy zaawansowane rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały eksploatacyjne renomowanych światowych producentów oraz oferujemy przystępne ceny. Profesjonalna korekta wgnieceń na drzwiach, bagażnikach, zderzakach, maskach, dachach i innych częściach karoserii bez malowania.

Jak wygląda naprawa wgnieceń w Szczecinie?

Ten proces wymaga koncentracji. Każdy ruch musi być precyzyjny. Naprawa wgniecenia w samochodzie składa się z kilku etapów. Najpierw odtłuść i osusz powierzchnię części. Następnie za pomocą mikroreflektora lub ogranicznika podciśnienia wykonywana jest wstępna naprawa, a następnie wgniecenie główne jest lokalizowane i korygowane. Dzięki specjalnemu składowi farba utrzymuje się na ciele i nie pęka. Wykańczanie odbywa się za pomocą świateł, procesu, który pozwala sprawdzić dokładność wyprostowanej powierzchni i kontrolować ruch narzędzia pod częścią. Po zakończeniu procesu usuwania wgnieceń w Szczecinie odrestaurowana część auta pozostała bez śladów.

Jak usunąć wgniecenia w Szczecinie z lakierowanej i nielakierowanej karoserii?

Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnozę uszkodzonego obszaru przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Określą, która metoda naprawy wgnieceń będzie najlepsza w Twojej sytuacji. Po wybraniu metody następuje lokalizacja obszaru, odtłuszczenie powierzchni i obróbka wstępna. Do wyciągania wgniecenia stosuje się specjalne przyssawki i haczyki, dzięki którym można całkowicie odbudować uszkodzony obszar bez widocznych konsekwencji, a także zastosować tradycyjną szpachlówkę. Możliwe jest również zastosowanie specjalnej techniki ekstrakcji metalu w celu usunięcia wgnieceń na ciele bez pomocy przyssawek – malowanie PDR. Nasi specjaliści są przeszkoleni i posiadają duże doświadczenie w naprawie wgnieceń w Szczecinie.

Technika naprawy wgnieceń samochodowych PDR składa się z kilku etapów:

  1. Przygotowanie – Na powierzchnię pola nakłada się specjalny klej termotopliwy, do którego mocowane są korki o różnych kształtach w zależności od konfiguracji uszkodzenia.
  2. Całkowity rozciągnięty obszar.
  3. Uderz od wewnątrz – w tym celu wiercone są specjalne otwory techniczne, dzięki którym boki są przywracane do pierwotnego stanu.

Metoda okazała się skuteczna w usuwaniu wgnieceń ze skrzydeł, drzwi, progów, masek, bagażników i zderzaków. Aby rozciągnąć ten obszar, stosuje się specjalne przyssawki próżniowe, których działanie opiera się na zasadzie pamięci molekularnej metali.

Naprawiamy każdą skomplikowaną karoserię w najlepszej cenie. Nasi eksperci usuną wgniecenia wszystkich rozmiarów, pochodzenia i głębokości. Przy usuwaniu wgnieceń gwarantujemy, że konfiguracja nadwozia zostanie w pełni przywrócona do parametrów po montażu fabrycznym. Dodatkowo gwarantowana jest pełna wizualna niewidoczność uszkodzonego obszaru.